Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 269

Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Merhaba !

Bizimle iletişime geç
Hızlı Ve Kaliteli Çözümler İçin "Özel Saniye Çok Amaçlı Diş Protez Labaratuarı "
(0544) 910 67 77
detay

Diş Protezi Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Diş Protezi Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

insan vücuduna ait olmayan bir şeyin vücut içerisinde tutulması ve ağızda olması sebebiyle, diş protezi kullanan kişiler, bazı sorunlar yaşayabilir. Bunun yanı sıra kullanmaya alışılması zor olsa da zamanla ağızda olduğu bile unutulacaktır. Diş protezi kullanıyorsanız veya kullanacaksanız dikkat edilmesi gereken konuları bilmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Vücutta olan kan dolaşımının değişmesiyle diş protezi olan kişiler, protezlerinin ağzına büyük gelip sığmadığını veya küçük gelip düşeceğini hissedebilirler. Bu durum zaman geçtikçe düzelecektir.

Ağız, yapısı gereği içerisine bir şey aldığında daha çok tükürük üretir. Diş protezi, ağız içerisinde bulunduğu için kullanan kişinin tükürük bezleri ilk başta oldukça fazla çalışır. Bu durum, ağız birkaç gün içerisinde diş protezine alıştıktan sonra geçecektir.

Diksiyonda da bazı sıkıntılar yaşanabilir. Bu sıkıntıların başlıca nedeni, eksik dişlerin yerinin dolmasıdır.