Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 269

Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Merhaba !

Bizimle iletişime geç
Hızlı Ve Kaliteli Çözümler İçin "Özel Saniye Çok Amaçlı Diş Protez Labaratuarı "
(0544) 910 67 77
detay

Zirconia

Zirkonyum İmplant Nedir? (Zirconium)

Zirkonyum İmplant, eksik dişlerin yerini doldurmak amacıyla yapılan implant tedavisinde tercih edilebilen, farklı ve oldukça avantajlı bir implant çeşididir.

Zirkonyum İmplantın Avantajları

  • Tamamen doğal bir malzemedir
  • Metal içermez
  • Doğal diş rengine benzer rengi nedeniyle çok estetiktir
  • Metal malzemelere göre daha hijyeniktir
  • Son derece sağlamdır
  • Bağışıklık sistemine uyumludur, alerjiye neden olmaz
  • Kemik tarafından kolayca kabul edilir ve implantın yapılmasını kolaylaştırır

Zirkonyum Nerelerde Kullanılmaktadır?

Genel vücut sağlığı bakımından daha faydalı olan ve yeni yapılan dişlerin estetik olarak daha başarılı sonuçlar vermesine yardımcı olan zirkonyum, aslen tıbbın diğer alanlarında da kullanılan, çok sağlam bir malzemedir. Zirkonyum başta kalça eklem protezleri olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde gerçekleştirilen tedavilerde kullanılmış ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisi veya zararının olmadığı kanıtlanmıştır.

Zirkonyum İmplant Sağlam Mıdır?

Zirkonyum malzemesinin doğası ve sağlamlığı nedeniyle zirkonyum implantlar da son derece sağlam ve uzun ömürlü olmaktadırlar. Zorlu koşullara dayanabilecek bir madde olduğundan, diş implantlarında güçlü bir performans gösterir. Kolay kolay zarar görmez ve aşınmaz.

Metale alerjisi olan hastalar tarafından hiçbir alerjiye neden olmadığından kolaylıkla tolere edilir, ayrıca kırılmalara dayanıklı oluşu ve biyolojik uyumluluğu sayesinde implant tedavisi sürecinde ideal bir kullanım sağlar. Diş eti problemlerine yol açmaz, ayrıca ışık geçirme özelliği sayesinde implant dişlerimizde doğal dişlere en yakın estetik görünüşü ve fonksiyonu yakalamamızı sağlar.