Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 269

Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Merhaba !

Bizimle iletişime geç
Hızlı Ve Kaliteli Çözümler İçin "Özel Saniye Çok Amaçlı Diş Protez Labaratuarı "
(0544) 910 67 77
detay

Hibrit Protezler

Protez konusunda atılan somut adımlarla beraber sağlıklı bir yaşam için pek çok forma sahip olmaya başladık. Bu durumda da diş protezlerinde de ciddi bir etki görebiliyoruz. Eskiden beri üretilen ve sağlıklı dişlere sahip olmayan insanlara hem sağlık hem de estetik açıdan çözüm sağlayan protezler artık yavaş yavaş tarih olmaya başladı.

Geleneksel protezlerin sabit ve hareketli olarak iki farklı alternatifi bulunuyordu. Fakat gelişen teknolojiyle birlikte hibrit protez tanımı ortaya çıktı. Bir bakıma hem sabit hem de hareketli bir protez yapısından söz etmek mümkün olabiliyor. Teorik anlamda diğer protezlerden çok daha konforlu bir kullanım sunulabiliyor.Hibrit Protezlerin Diğerlerinden Farkı Ne?

Hibrit protez için öncelikli olarak hastalarda en az 4 implant vidasıyla tedaviye başlanmaktadır. Ardından akrilik zemin üzerine diş etleriyle bağlantılı bir zemin hazırlanarak dişlere geçilir. Dişler çoğunlukta tüm dişleri kapsadığı için tek parça olarak damakla bütünleştirilir ve protez olan damak implant vidalarıyla oturtulmak suretiyle sabitlenir. Ancak aynı zamanda daha konforlu bir diş kullanımı yaratılabilmesi için hasta ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş implant standartları kullanılır.

Örneğin hibrit protez fiyatları uygulanan tedavinin niteliğine göre değişebilir. Bazıları için implant vidaları özel bir malzeme seçilirken bazıları için dişlerin porselen tercih edilmesi sık karşılaşılan durumlardan oluyor. Üstelik çok daha doğal bir görünüm elde edildiği için protez kullananların yaşadığı genel sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkmış oluyor