Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 269

Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Merhaba !

Bizimle iletişime geç
Hızlı Ve Kaliteli Çözümler İçin "Özel Saniye Çok Amaçlı Diş Protez Labaratuarı "
(0544) 910 67 77
detay

İmplant Üstü Protezler

İmplant Üstü Sabit Protezler

İmplant üstü sabit protezler, tek bir diş eksikliğinden, tam çene dişsizliğe kadar değişebilen durumlarda yapılabilen ve implant üzeri parçalara yapıştırılarak ya da vidalanarak sabit halde kullanılan protezlerdir.

Tamamen dişsiz ağızlarda eğer kişilerin genel sağlığında implant işlemi için engelleyici bir durum yoksa, sabit implant üstü protezler için 4 ila 8 adet implant gereklidir. Dişler üzerine yapılan sabit protezler gibi klasik metal seramik veya zirkonya seramikten yapılabilmektedir.


İmplant destekli sabit kaplama ve köprüler, ağız içinde sabitlenen, hastalar tarafından takıp çıkarılmayan protezlerdir. Hastalar implant üstü kaplama ve köprülerini, günde iki kere fırçalamalıdır. Tek diş implant üstü kaplaması var ise diş ipi, implant üstü köprüsü var ise köprü altı temizleme ipleri veya çeşitli kalınlıklarda üretilmiş ara yüz fırçaları vasıtasıyla köprülerin diş etine bakan ve diş fırçası ile temizlenemeyen bölgeleri temizlemelidir. Bunlara ek olarak ağız duşu denilen ağız içi yıkayıcı cihazlarla ağız hijyenini desteklenebilir.

İmplant üstü sabit ve hareketli protezler, yaklaşık 2 haftalık bir süreçte hazırlanarak hastanın kullanımına sunulur.

Kontrol Muayenesi

Kişiler, implant üstü protezlerini yaptırdıktan sonra, sorun yaşasa veya yaşamasa da, yılda bir ya da iki kez diş hekimi kontrollerine gelmelidir. Bu kontrollerde, hastaların ağız içi ve radyolojik kontrolleri yapılır, kemikte herhangi bir kayıp oluşup oluşmadığı, hastanın protezini yeterince temizleyip temizleyemediği, diş eti sağlığı incelenir ve yapılması gereken işlemler varsa yapılır. Bu sayede hastaların, implantları ve protezleri uzun süre kullanımı sağlanır