Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 269

Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/kobimor1/saniyedis.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Merhaba !

Bizimle iletişime geç
Hızlı Ve Kaliteli Çözümler İçin "Özel Saniye Çok Amaçlı Diş Protez Labaratuarı "
(0544) 910 67 77
detay

Implant Üstü Total Protez

Implant Üstü Total Protez

İmplant tedavisi son yıllarda yaşanan gelişmeler sonucunda pek çok hastanın istedikleri gülümsemeye ve estetik görünüme kavuşabilmelerini sağlamaktadır. İmplantların doğal dişlere zarar vermeden doğal diş fonksiyonuna sahip olmaları da sundukları avantajları artırmaktadır. Tüm bunların sonucunda dental implantlar oral rekonstrüksiyonda son derece önemli bir hale gelmiştir. İmplant destekli protezlerle rehabilitasyonun yüksek başarı oranlarına sahip olması hastaların estetik taleplerini artırmıştır. Bununla birlikte tatmin edici fonksiyonel ve estetik sonuçların elde edilebilmesi için osseointegrasyonun ve hedeflenen restorasyonun desteklenebilmesi için implantların ideal konumunun sağlanması çok önemlidir.


İmplant tedavisi uygulanmasındaki temel amaç implant destekli sabit protezler yerleştirilerek tam hareketli protezlerden kaçınmak ya da tam hareketli protezlerin tutuculuğunu ve stabilitesini iyileştirmektir. İmplantlarla yapılan protetik rehabilitasyonlarla elde edilen olumlu uzun vadeli sonuçlara karşın; cerrahi komplikasyonlar, kemik kaybı, implant kaybı, yumuşak doku komplikasyonları, mekanik komplikasyonlar ile biyolojik ve teknik komplikasyonların oluşması riski vardır. Bu tür komplikasyonların oluşması hekimin tedavinin planlanması sürecindeki becerilerine, deneyimine, protez tasarımına, protez tasarımında kullanılan malzemelere, hastaya özgü faktörlere, sigara kullanımı, bruksizm ve periodontal hastalıkların varlığı gibi birçok farklı etkene bağlı olarak hasta özelinde değişiklik gösterebilir.